• Niekoľko dôvodov prečo začať cvičiť

  Zlepšuje mozgovú činnosť
  Cvičenie má pozitívny vplyv nie len na vaše telo, ale aj myseľ. Pohyb zvyšuje hladinu energie a produkciu serotonínu v organizme, čo vedie k zvýšeniu mentálnej aktivity, tvrdia odborníci. Toto tvrdenie dokazujú viacerými experimentmi, ktoré preukázali, že ľudia, ktorí žijú aktívny život s dostatočným množstvom pohybových aktivít, sú oveľa produktívnejší pri práci a iných aktivitách, ktoré vyžadujú rozmýšľanie a riešenie problémov.

  Bojuje proti stresu
  Akokoľvek sa tomu bránite, stres sa stal bežnou súčasťou života každého z nás. Ak však patríte k ľuďom, ktorí ho nedokážu zvládať, určite si naordinujte aktívny oddych v podobe cvičenia. Cvičenie totiž podporuje produkciu hormónov šťastia, a teda napomáha aj dobrej nálade, uvoľneniu negatívnej energie a zaháňa depresie. Ak vám cvičenie pomôže odbúrať stres, dá sa povedať, že vám pomôže aj k lepším medziľudským vzťahom, či už v súkromí, alebo na pracovisku.

  Dá vám energiu
  Napriek tomu, že vyžaduje a spáli množstvo energie, cvičenie vám z dlhodobého hľadiska energiu a silu skôr pridáva. Vďaka nemu sa vyplavia endorfíny, ktoré vplývajú na vašu vitalitu a sviežosť po celý deň. Ak oponujete, že sa cítite príliš unavení na cvičenie, verte, že tento počiatočný stav veľmi rýchlo prekonáte.

  Bojuje s chorobami
  Srdcovo cievne ochorenia, vysoký tlak, zvýšený cholesterol, či osteoporóza – toto je len niekoľko málo chorôb, proti ktorým môžete efektívne bojovať pravidelným cvičením. Pohyb zlepšuje celkovú kondíciu a posilňuje svaly, čím celkovo pozitívne vplýva na kvalitu života. Dokonca spomaľuje náznaky starnutia.

  Zmení vás
  Cvičením nemusíte chcieť dosiahnuť práve miery fitnes majstra, no stačí málo, aby sa vaše proporcie vyformovali úplne inak. Hrudník by predsa mal byť širší, ako boky a pás, preto ak na sebe začnete makať, nebudete mať viac problémy s obliekaním, nakoľko klasické strihy vám sadnú oveľa lepšie. O pocite, ktorý zo seba budete mať, ani nejdeme hovoriť…